Přeskočit navigaci.

Přehled stránek

Nacházíme se na úvodu redakčního systému. Zde jsou v přehledu seřazeny jednotlivé webové stránky Vaší webové prezentace. Pokud chcete vložit novou stránku, klikněte na odkaz Nová stránka.

admin-prehled-stranekPořadová čísla

Každá webová stránka má svoje pořadové číslo, které určuje, v jakém pořadí se bude tato stránka nacházet v přehledu všech stránek. Čím vyšší číslo daná stránka má, tím níže se nachází. Toto číslo lze změnit tak, že je přepíšeme a celou operaci potvrdíme entrem. Svůj význam má pouze pro ty, co pracují s administrací redakčního systému.

admin-prehled-cisla

Stránky s pořadovým číslem nižším v rozmezí 0 až 99 jsou považovány za „významnější“ a jsou vypsány v první tabulce na úvodu RS. Stránky s pořadovým číslem 100 a vyšším jsou vypsány v druhé tabulce na úvodu RS – sem zařazujte stránky, které nepotřebujete každý týden editovat a které vám tak nemusí „překážet“ mezi často editovanými stránkami.

Zástupné symboly

U nadpisu stránek se mohou objevovat různé zástupné symboly. Tyto symboly nám říkají doplňující údaje, např. to, že se stránka nachází v menu, že obsahuje nějaký modul, že je zamknuta (symbol zámku – adresu stránky nelze měnit) či že je v ní vložena fotogalerie a další.

admin-prehled-symboly Každá z těchto stránek má na přehledu vyobrazena data poslední změny a data vytvoření. Vedle těchto údajů se nachází zelená tužka, která slouží k editaci dané webové stránky. Vedle zelené tužky je červený křížek, který slouží ke smazání dané webové stránky. Editaci stránek lze také provádět kliknutím na název příslušného nadpisu webové stránky.

admin-prehled-symboly-2Řazení položek v tabulce na úvodu RS

Tabulku na úvodu redakčního systému s vyobrazenými jednotlivými stránkami lze řadit kliknutím (prvním klikem sestupně, druhým klikem vzestupně):

  • na Poř. > řadí se dle čísla od nejmenšího po největší
  • na Nadpis > řadíse dle názvu stránky od A po Z
  • na Změněno > řadí se dle data změny od „nejčerstvější“ změny
  • na Vytvořeno > řadí se dle data od „nejčerstvěji“ vytvořené stránky

admin-prehled-razeni

VIDEO