Přeskočit navigaci.

Menu

Na webu slouží pro:

  • Rychlou orientaci a přecházení mezi stránkami

Najdeme ji v menu:

Přihlášení do systému > Dokumenty > Menu

menu-prehled-1

Jednoúrovňové menu

Menu bývá zpravidla jednoúrovňové, což znamená, že na webových stránkách vidíme menu nejčastěji jako sloupec např. v levé části webu či horní části. V RS se hlavní menu skládá z:

  • pořadí a název odkazu > pořadí určuje, v jakém pořadí v menu se položka vyskytne. Doporučujeme zadávat tato čísla v desítkách; název odkazu je pojmenování položky v menu, které nás přesměruje na danou stránku
  • cíl  > místo, kam nás přesměruje prohlížeč po kliknutí na položku v menu na webové stránce.

Každou položku v menu lze upravovat, zviditelňovat či schovávat před uživateli internetu a samozřejmě mazat. Pokud chceme do menu přidat další odkaz, klikneme na Vložit nový odkaz. Vybereme z nabídky danou webovou stránku, pole Odkaz se automaticky vypíše stejným slovem. Tuto položku ale lze ručně dle potřeby změnit. Operaci uzavřeme kliknutím na políčko Vložit odkaz do menu.

menu-vlozeni-1

Po uložení ještě musíme určit pořadí v menu. Zadáme tedy číslo před název a uložíme.

menu-prehled-1

Zadání URL namísto výběru cílové stránky

Při tvoření položky v menu (hlavní i dvouúrovňové) můžeme odkazovat na úplně jinou webovou stránku na jiném webu. Tehdy vyplníme do okénka se slovy „nebo URL“ adresu, kam bude položka menu směrovat. Lze tak odkazovat na jiné webové stránky, než jsou ty vaše.

menu-url-1

VIDEO